Pasižvalgykime po Antalieptės seniūniją

2017-10-16 at 09:27

Pasižvalgykime po Antalieptės seniūniją

Šiandien kviečiu į Purvynę. Šio kaimo daugiabutyje gyvena jau pusę šimtmečio vedę Irena ir Petras Skrebiai. Iš jų net 40 jiedu praleido čia. Kilę šie darbštūs žmonės nuo Aleksandravėlės. Vaikai toli: dukra su šeima gyvena Floridoje, sūnus – Vokietijoje.

Petras Skrebys turi įdomų pomėgį – jis iš medžio ir kitų atliekamų medžiagų (kailinių, padangų, vielos) daro gyvūnėlius. Šiais darbeliais išpuoštas Skrebių pasodintas sodas, kuris pašaliečio akiai – gali pasirodyti neįprastas. Gal ir nepatikėsite, bet kelios šio sodo obuolių rūšys sėkmingai peržiemojo laikymo patalpoje ir iki šios dienos net nesuvyto. Taip pat auginamos trešnės, kriaušės, vynuogės, vaiskrūmiai. O vasarą pas Ireną ir Petrą pabunda kita aistra – jiedu labai mėgsta grybauti ir uogauti, tad spanguolių bei mėlynių kibirais prisirenka ir iš jų gardžias sultis spaudžia.

Irena – šiek tiek prie meno, todėl pasakojo kartais vyro kūrinius „pataisanti“, spalvas parenkanti. Ji šauni šeimininkė, o jos kepti grybukai ir sausainiai – skaniausi visoje Antalieptės apylinkėje! Žiemą be darbo taip pat nesėdi: mezga ir siuva. Namai tvarkingi, ne kiekvienas miestietis galėtų tokiais pasipuikuoti!

Turi šeima ir ūkelį: karves, telyčią, kai galima buvo laikyti – kiaules penėjo, tad lašiniais ir kumpiais (patys rūkė) galėjo stogus dengti! Įsirengė šulinį, pirtelę, apsirūpino žemės ūkio darbams reikalingais padargais. Jų optimizmo turėtų pavydėti ne vienas: nedejuoja, netinginiauja, gerumo ir dosnumo kitiems juose su kaupu. Apie tokius kaime gyvenančius žmones turėtų rašyti spauda, juos reikėtų rodyti televizijoje kaip pavyzdį. Pabendrauji su tokiais žmonėmis, šiek tiek pabūni šalia jų, pasidairai po jų gyvenimą ir abejones kaip vėju išpučia – pragyventi dirbdamas kaime gali.

Labai magėjo sode augintus obuolius pamatyti, tad įsiprašiau ten, kur juos laiko. Patekusi iš nuostabos net pritūpiau! Čia bet kokį valstybės pareigūną gali vestis ir nebus gėda. Lietuvių liaudies patarlė byloja, kad verkia duonelė tinginio valgoma. Apmaudu, bet prašančių seniūnijoje daugiau, nei tokių darbščių ir savo kraštą mylinčių žmonių.

Labai norėjau šiuos žmones nufotografuoti, bet jie kuklūs. Todėl džiaugiuosi, kad sutiko bent jau savo kai kuriuos darbelius parodyti.

Jeigu šalia jūsų gyvena darbštūs, ūkiški, nuoširdūs žmones – parašykite apie juos, kad iš jų gražaus ir prasmingo gyvenimo pasimokytų ne vienas FB skaitytojas.

Olga Raugienė,
Antalieptės seniūnaitė

Žiūrėti daugiau

Antalieptės KB nuotrauka.
Antalieptės KB nuotrauka.