Susitikom su gėriu, grožiu, knyga…

2017-05-02 at 13:56

Susitikom su gėriu, grožiu, knyga…

Tokiais žodžiais pradedu pasakojimą apie Antalieptės, Naršėnų, Purvynės ir kitų kaimų bendruomenių narių apsilankymą Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Nacionalinei bibliotekų savaitei skirtą ekskursiją 2017 m. balandžio 25-ąją organizavo darbščiosios Antalieptės bibliotekininkės Halina Striškienė ir Olga Raugienė.

Zarasų rajono viešojoje bibliotekoje mus pasitikusi jos direktorė Danutė Karlienė išsamiai papasakojo apie priestato statybą (aš sakyčiau pastato), nes tai puikus statinys. Ko gero, tokį norėtų turėti ir jo tikrai pavydi daugelis Lietuvos rajonų bibliotekų darbuotojų ir skaitytojų.

Mane džiugino tai, kaip sumaniai keturių aukštų bibliotekos pastate išnaudotos visos jo erdvės, po kurias mus lydėjo ir apie jas pasakojo direktorė.

Pirmame aukšte pristatomi iškilūs Lietuvos ir mūsų rajono žmonės, eksponuojamos jų darbų parodos. Atkreipiau dėmesį į garsaus heraldiko Arvydo Každailio, dailininkės Nomedos Saukienės, žinomo rusų rašytojo Maksimo Osipovo ir kitų pristatymus. Čia daug informacijos apie Zarasų rajone vykstančius renginius, koncertus, parodas, susitikimus su įvairių žanrų kūrėjais, pristatomos naujausios knygos bei albumai. Viskas kompiuterizuota, o svarbiausia, kiekvienas bibliotekos lankytojas dirbančių profesionalių bibliotekininkių yra maloniai pasitinkamas, jam nešykštima nei patarimų, nei įdomių pasiūlymų.

Antrame aukšte – erdvus pasakų, piešinių, vaikams skirtų knygelių pasaulis, kuriame jauniesiems bibliotekos skaitytojams organizuojami užsiėmimai, darbelių parodėlės, konkursai, susitikimai. Ir ko tik ten neprigalvota! Velykinių margučių piešiniai, karpiniai…Net nesiimsiu viską išvardinti. Teprisipažinsiu, kad vaikštinėjant po patalpas džiaugėsi širdis, kad mažo vaiko gyvenimas prasideda nuo piešinio, grožio, spalvingos knygelės, pasakos apie gėrį.

Paskui keliavome į jaunimui ir suaugusiems skirtą erdvę. Joje nustebino informacinis terminalas „Pažink Ameriką“, gausybė kompiuterių, knygų ir tikrų tikriausias kinas, kuriame kartu su veikėjais atsidūrėme ir mes. Žiūrint jį užsidėjus specialius akinius atrodė, kad kirvis lekia tiesiai į mus, šaudo – taip pat į mus. Visus ypatingai išgąsdino kirvio kirtis, bet nusiėmus akinius teliko pasijuokti iš tos netikėtai mus užklupusios baimės.

Ketvirtajame bibliotekos aukšte pristatoma mokslinė, filosofinė literatūra ir periodiniai leidiniai. Pro didelius langus regimi ežero vaizdai kvieste kvietė pailsėti ir pasigrožėti gamta bei pasimėgauti ramybe. Lankytojų patogumui čia veikia ir kavinukė su išėjimu į lauko terasą – tai puiki vieta ne tik atsigerti kavos arba arbatos, bet paskaityti ir pabendrauti su pažįstamu žmogumi.

Skaitytojų aptarnavimo skyriuje suradau mano ilgai ieškotas Oskaro Vaildo knygas, kurias turėjau galimybę pasiimti į namus ir dabar su džiaugsmu jas skaitau.

Gražiai skambėjo Valerijaus Komaro, Mykolo Piurko atliekamos dainos, kurias už prasmingus ir įsimintinus darbus skaitytojų labui paskyrėme šios bibliotekos darbuotojams bei padovanojome jiems namuose iškeptą pyragą ir suvenyrą su „tuesibiblioteka“ atributika, kurį įsteigė Antalieptės kaimo bendruomenė.

Ačiū visiems už malonią, prasmingą ir kupiną įspūdžių kelionę!

Skaitytojas Mykolas Piurko, Purvynės kaimas

Antalieptės KB nuotrauka.