Kelionės po Lietuvą: Antalieptės lieptų pasakos

2017-05-29 at 08:17
Publikuota: 2017-05-28

Antalieptė – nedidelis miestelis šalia Dusetų, daugeliui girdėtas dėl Antalieptės hidroelektrinės.

„Sugalvokite norą ir pereikite tiltą atbulai – noras būtinai išsipildys, juk esate Lieptų kaime“, – lipdama tilteliu rodo pavyzdį Olga Raugienė, Zarasų viešosios bibliotekos bibliotekininkė.

Be hidroelektrinės, p. Raugienės Antalieptėje rekomenduoja aplankyti kraštotyros muziejų, baigiamą kurti Energetikos muziejų bei Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčią.

Rašytiniuose šaltiniuose Antalieptė pradėta minėti nuo 1580 metų, pirmiausia „Užantalieptėnų ūkininkų sąrašuose“, vėliau grafų Strutinskių, Pliaterų, Tiškevičių giminės dokumentuose. Daugiau žinių apie Antalieptę gauta, kai apie 1700 metus apsigyveno vienuoliai – basieji karmelitai, įsteigę vienuolyną, kuris gyvavo visą šimtmetį.

Turistai, susitarę iš anksto, gali sudalyvauti keturias valandas trunkančioje teatralizuotoje edukacinėje programoje „Senasis lietuvių tikėjimas, dievai, deivės, mitologinės būtybės“. Programa prasideda Lieptų bendruomenės namų rūsyje, Smetonos laikais buvusioje šakočių kepykloje.Vėliau veiksmas persikelia į Šavašos pažintinį 1,5 km taką, kur lydimi mitologinių būtybių lankytojai įtraukiami į mįslių ir žaidimų pasaką bei vaišinami ant atviros ugnies vietoje kepamais skaniausiais zuikių blynais.

„Mūsų mintis buvo įtraukti į edukacinę programą miestelio bedarbius, padėti jiems rasti užsiėmimą ir užsidirbti pragyvenimui. Tačiau kas sumanė, tas ir ganė. Labai sunku motyvuoti žmones. Tai labiau visuomeninis užsiėmimas, ne didelis verslo projektas“, – apie prieš ketverius metus pradėtą edukacinę mitologinę kelionę pasakoja Darius Steponavičius, Purvynės ir Naršėnų kaimų bendruomenės vadovas.

„Visa programa kainuoja apie 200 Eur, todėl priimame didesnes grupes. Kaina tokia, nes prie projekto prisideda virš dešimties žmonių, dauguma turi pagrindinius darbus, ir šis projektas tėra papildoma veikla. Stengiamės įtraukti miestelio bendruomenę į įvairias veiklas, kad Antalieptė taptų graži“, – rankų nenuleidžia p. Steponavičius.

Plačiau: http://www.vz.lt/laisvalaikis/2017/05/28/keliones-po-lietuva-antalieptes-lieptu-pasakos#ixzz4iRRefb1L

Autorius Judita Grigelytė  
Rašyti komentarą

 

Plačiau: http://www.vz.lt/laisvalaikis/2017/05/28/keliones-po-lietuva-antalieptes-lieptu-pasakos#ixzz4iRRefb1L