2018 m. vasario 16-oji.

2018-02-19 at 08:54

2018 m. vasario 16-oji būreliui antalieptiškių prasidėjo Šv. Mišiomis Dusetų bažnyčioje. Po jų skubėjome į Antalieptę, kad skambant Antalieptės bažnyčios varpams Lietuvos valstybingumo šimtmetį pasveikintume savo miestelyje. Giedojome Lietuvos valstybės (Tautiška giesmė) ir Antalieptės himnus, tylos minute pagerbėme mirusiuosius ir uždegėme šventinį laužą.

Antalieptės bibliotekos languose ir vasaros skaityklos terasoje Vasario 16-jai eksponuota istorinių asmenybių nuotraukų paroda – miestelio bibliotekininkių dovana antalieptiškiams ir Lietuvai. Bibliotekoje šventės dalyviams pristatėme daugiau negu 100 dokumentų: knygų, straipsnių bei nuotraukų, pakvietėme pasirašyti specialioje trispalvėje 100 lapų knygoje mediniais viršeliais „Mintys ir žodžiai Lietuvai“, kurią kiekvienas savo mintimis galės pildyti visus 2018 metus. Su džiaugsmu pasidalinome kraštiečio rašytojo Vytauto Indrašiaus dovana iš jo asmeninio archyvo: 1921 m. fotografuota nuotrauka, kurioje įamžinti tuometę Vasario 16-ąją švenčiantys 200 antalieptiškių.

Ruošdamiesi Lietuvos valstybingumo šimtmečio paminėjimui Antalieptėje tikėjomės, kad jo švęsti susirinks daugiau nei šimtas antalieptiškių. Deja, pakviesti dalyvauti bendroje 2018-ųjų Valstybės gimtadienio nuotraukoje ir gauti 1921 m. nuotraukos dalelę (ji buvo padalinta į 100 atskirų dalelių), užsiregistravo 80 žmonių. Kad nepaliktume ateities antalieptiškiams mįslės ir vengdami padaryti pirmosios nuotraukos dalyvių klaidą (iš joje įamžintų 200 žmonių, dabar yra žinomi tik 7), nutarėme juos suregistruoti, o susirinkus Antalieptėje po 3 metų, kai 1921 m. nuotrauka švęs savo šimtmetį, iš išdalintų jos dalelių pabandyti sudėlioti nuotraukos dėlionę. Tikime, kad likusias 28 istorinės nuotraukos daleles pasidalins negalėję dalyvauti šiandienos šventiniame renginyje antalieptiškiai bei kraštiečiai.

Ir kokia šventė be šokių, dainų, vaišių ir svajonių! Smagiai šokome lietuvių liaudies šokį ,,Oira“ ir ,,Letkį“, dainavome keturių kartų dainas. Darniai derėjo senjorai iš Purvynės ir vaikai, jaunimas ir branda – garo ir ūpo nestigo!

Gardus buvo ,,Prezidentinis“ šiupinys ir lietuviškiausia želė, Šventosios vanduo į antrąjį šimtmetį nuplukdė antalieptiškių norus ir svajones, o padovanotuose inkiluose netruks suskambėti į gimtinę sugrįžę sparnuočiai.

Olga Raugienė,
Antalieptės bibliotekos bibliotekininkė